Ei tuotteita
Rulla on tehdasvalmis 10m joissa päädyssä 1m johdot. rulla -10% Osta...
Tilausmäärä on 1m yhtenäisenä 50m. IP68 LEDEJÄ 240kpl / m - tasainen...
Sopii CCT perus & 10mm & COBCCT piirilevyille useimpiin...
Kulma pala sopii profiiliin : Korkea ja leveä. Kulma liitos on hyvä...
Uusi tuote
Moniväri jossa mukana valkoinen 4000k ledi samassa nauhassa ja samassa ledissä. = Tasainen valaistus
Tilausmäärä/hinta on 1metri , jos tilaat 6metriä tulee ne yhtenäisenä.
24V, tällä pystyy asentamaan pitempiä pätkiä kuin 12V nauhalla, 24V nauha voi olla 12m ennen kuin valohäviötä tapahtuu(12V on n5m max) ilman lisäsyöttöjä virralle.
1 Tuote
Huom: Viimeinen tuote varastossa!
LED Tyyppi | 5050 RGB+Neutral Valkoinen |
LED Teho | 20W kaikki päällä RGBW / yksittäinen väri 5W |
Jännite | 24V |
Värilämpö | 4000K Neutralvalkoinen |
Suojausluokka | IP20 - sisätilat |
Nauhan leveys | 12mm |
Valovirta | Värillisille ei ole valotehoa LM |
Himmennystekniikka | Himmennettävissä ja ohjattavissa monivärikaukosäätimillä |
Led Määrä | 60kpl/metri |
2 Puolinen teippi | 200MP perus 2-puolinen teippi |
CRI - Värintoistoindeksi | CRI 80 |
Liitännät | Sisältää 5metrin rullassa 15cm johdon - alle 5m ovat ilman johtoa |
TAKUU | Vaatii asennuksen profiiliin tai vastaavaan jotta nauha jäähtyy tarpeeksi |
Asennusohjeet | Pitää asentaa profiiliin tai vastaavaan, jotta nauha jäähtyy |
LED-monivärinauha, 60kpl/m RGBW-ledejä, Ei sisällä johtoa alussa.
Voit ostaa esim pikaliittimiä tai tilata "asennustyö" ja asennamme halutun mittaisen johdon valmiiksi.
LISÄKSI TARVITSET SÄÄTIMEN SEKÄ SOPIVAN KOKOISEN VIRTALÄHTEEN + pikaliittimiä tai voit tilata meiltä työ - jolla asennetaan halutun kokoiset johdot ja liittimet valmiiksi. (kysy sähköpostitse)
Erikoista on että moniväri ja valkoinen led on samassa led piirissä -> näin saavutetaan tasaisempi valaistus kuin (perus jossa rgb ja valkoinen erikseen eli valkoisten välille kertyy mittaa nauhassa (eli perus rgb värejä vain 30 per metri ja valkoisia 30 per metri)
ASENNUS : jos tarvitset valmiiksi asennettuna nauhaan esim pidemmän johdon tai kulmapalan, voidaan työ tehdä valmiiksi. Tilaa "asennus" ja aika on 10min per liitos, esim kulma on 1kpl liitoksia 10min. (1kpl työ), yhdistäminen = 1 , alkuun johto = 1 ....
http://www.valoilmio.fi/tehdastilaukset-yritykset/277-tilaus-asennustyo-10min.html
RGBW muodostaa eri värejä yhdistelemällä punaista (Red), vihreää (Green) ja sinistä (Blue) sekä oma valkoinen (White). Katso kaukosäätimen kuva eri väreistä.
Valkoinen on siis oma 4000K ledi eikä rgb yhdistelmävalkoinen.
Katso led-nauha valaistus sivulta ohjainyksikön eri värivalinnat, sekä toiminnot.
Tarkat minimikulutus rajat 5metrillä . Virtalähde aina vähintään 80%. Suositus 50%
- Valkoinen : 0,77A/5m
- Punainen : 0,92A/5m
- Sininen : 0,93A/5m
- Vihreä : 0,96A/5m
Mitoitus on hyvä tehdä maksimilla eli valkoinen + värit 0.77+0.96+0,92+0,93=3.58A/5metriä
Mutta ohjaimesta ja vastaaottimesta riippuen jakavat vastaaottimet tehoa erilailla.
Esim tämä systeemi jakaa kaiken virran 4värin kesken. Eli yksi väri vie kuin n.1A / 5metriä
https://www.valoilmio.fi/varilliset/529-rgbw-varilampotila-saadin-4x6a.html
jakaa systeemi 1A-> 4värin kesken 25%pun 25%vih 25%sin %25valkoinen -> näin kulutus on 1A / 5metrillä aina.
Näin saadaan paremmin virtalähde sopivan kokoiseksi ja edulliseksi. Valoteho ei ole ihan sama mutta nauha kestää kauemmin eikä lämpöongelmia tule.
Kysy muut systeemit ennen ostopäätöstä, teemme mittauksia koko ajan mutta juuri se sinun haluamasi säädin on mittaamatta.
Huomioi lyhyemmät pituudet kuluttavat hieman enemmän.
Esim 1metrin pätkä vei n.0.22A/metri per väri.
jos asennat pysyvästi esim kaikki värit pitää kulutukset laskea yhteen (eli ilman ohjainta).
esim voit haluta lilan värin . punainen ja sininen liitetään pysyvästi päälle ilman ohjainta > kulutus näin 0.92+0.93A/5m
jos käytät ohjainta -> ohjain voi laittaa punaiselle 50% ja siniselle 50% jolloin valoteho pysyy koko ajan samana vaikka säädät värejä tai kalliimmissa vastaanottimissä 2 väriä 100%+100% ja kolmas/valkoinen lisää yhteensä n. 220%
ASENNUS : jos tarvitset valmiiksi asennettuna nauhaan esim pidemmän johdon(osta johto myös) tai kulmapalan johdolla(lyhyt 5cm kulmajohto), voidaan työ tehdä valmiiksi. Tilaa "asennus" ja aika on 10min per liitos, esim kulma tai johdon kiinnitys on 1kpl liitoksia.
http://www.valoilmio.fi/lisatarvikkeet/277-tilaus-asennustyo-10min.html
Katkaisitko LED-Nauhan ja jatkoit...
1,82 €
LED himmennin kaukosäädin joka sopii VX...
15,57 €
Esim led-nauha pidennys tai muutostyö...
6,67 €
- Kulmaprofiili huurretulla kannella ja...
12,54 €